NAŠE ZAHRADNICKÉ SLUŽBY

V dnešní uspěchané době potřebuje každý místo, kde si může odpočinout a dobít síly. Chcete kolem sebe krásnou a upravenou zahradu a přitom nemáte chuť trávit volný čas tvorbou nebo údržbou zahrady? Pak nám zavolejte na tel. 724 693 604 (Ing. Oto Svoboda) ZAHRADY

NÁVRHY - VIZUALIZACE 

Navrhneme Vám zahradu podle Vašich představ a připravíme vizualizaci v grafickém SW.  V případě realizace zahrady na klíč je návrh ZDARMA. 

PŘEBUDOVÁNÍ STÁVAJÍCÍ ZAHRADY

Nějak jste začali a stále to není ono?Popovídáme si o tom a napravíme to. Připravíme Vám buď výsadbový plán nebo opravu zrealizujeme na klíč.

ÚDRŽBA ZAHRAD

Nemáte na svou zahradu čas? Trápí Vás spadané listí nebo přerostlý živý plot či trávník? Dáme Vám zahradu dopořádku. 

ZAHRADNÍ JEZÍRKA

Realizujeme zahradní jezírka okrasná i koupací, od návrhu, přes výstavbu až po finální osázení. Nabízíme sezónní údržbu jezírek a fontán. 

REALIZACE MENŠÍCH ZAHRADNÍCH STAVEB

Stavíme zahradní prvky jako jsou zídky, terasy, chodníky, ploty, studny, gabionové zdi a další drobné zahradní stavby.

ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY

Realizujeme závlahové systémy. Poskytneme Vám kompletní servis od návrhu, přes realizaci až po údržbu Vašeho závlahového systému. Umíme i CHYTROU/SMART závlahu.

OBJEDNEJTE SI NAŠE SLUŽBY

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

JAKOU ZAHRADU VLASTNĚ CHCETE ...?

SMART ZAHRADA

Jako jedna z mála firem na českém trhu umíme realizovat také SMART zahrady.

Chcete ušetřit? Tak investujte do technologií, které umí úsporu zajistit, jednoduše proto, že jsou pro tento účel stvořené.

Centrálním řídící bod ovládá senzory, které  sledují v každém momentě vlhkost půdy, a pečují tak o optimální závlahu rostlin s maximální přesností. 50% úspora vody a lepší kondice rostlin ...toho lze dosáhnout za pomoci moderních technologií. 

Propojení na Váš mobilní telefon do aplikace, která Vám umožní mít svou zahradu stále pod kontrolou... zálivka, osvětlení...to je jen začátek. 

Umíme s touto technologií přijít i do Vašeho domu, pokud si to budete přát. Pohodlí především. Zalévejte z Vašeho obýváku.

MODERNÍ ZAHRADA

Nechcete "botanickou zahradu"? Přejete si zahradu a nechcete být jejím otrokem? Moderní, vzdušnou a sladěnou s Vaším domem? 

Kdekdo Vám to naslibuje, ale tak úplně to v přírodě nefunguje. Umíme Vám udělat téměř bezúdržbovou zahradu, ale vždy přiletí nějaké semínko plevelu a vyklíčí na Vašem záhonu ... otázka je jak hluboko mu dovolíme zakořenit. 

Okrasné záhony v minimalistické moderní zahradě chráníme netkanou textilií a mulčem či štěrkovým posypem. Odstranění plevelů z takto ošetřených záhonů je otázkou chvilky. Co se ujme, jde velmi snadno odstranit, protože nemůže hluboko zakořenit.  

V trávníku je to boj ... 2x ročně je nutné aplikovat postřik proti dvouděložným rostlinám.

Příroda je velmi silná a boj s plevelem nelze 100% eliminovat. Ani kdybyste si celou zahradu vybetonovali, nemáte vyhráno. Po dvou letech beton popraská a praskliny velmi rychle osídlí odolné rostliny. A opět budete stříkat.

Je nutné přijmout fakt, že se o zahradu budete nutné alespoň trochu pečovat, aby byla pěkná. I když bude velmi rozumně založená. 


VESNICKÁ ZAHRADA

Koupili či zdědili jste nemovitost na vesnici a rádi byste využili Váš pozemek na maximum? Poradíme Vám, jaké odrůdy ovocných stromů a keřů zvolit, abyste se dočkali co největší odrůdy, vzhledem k Vaší nadmořské výšce a orientaci pozemku a Vašim požadavkům. Jak stromy na pozemku nejlépe rozmístit, aby si nekonkurovaly. Jak se o ně starat, aby prosperovaly. 

KLASICKÁ ZAHRADA

Pod tímto pojmem si každý představí něco jiného. My jej užíváme pro zahrady, které si na nic nehrají ... zahrady, které slouží svým majitelům.

Zahrady, kde se scházejí přátelé a kde žije rodina.

Když jsme pozváni pomoct vytvořit klasickou zahradu, děláme to s největší péčí... mluvíme s rodinou ... zjišťujeme její potřeby a přání . Pak vznikne návrh nad kterým ještě společně sedíme a diskutujeme. Teprve pak přijde samotná realizace...  

ZAHRADA PRO DĚTI

Zahrada u rodinného domu, přizpůsobená našim nejmenším... to je také pěkný oříšek...

Je nutné vše dobře rozplánovat a zohlednit věk dětí. 

Pokud jsou v zahradě instalované prolézačky, houpačky a jiné pomůcky podporující rozvoj dětí, je nutné, aby dospělí měli co největší přehled o tom, co se na nich děje. Nejlépe, když jsou v dohledu od terasy a posezení. 

Pískoviště, aby dobře sloužilo, je také nutné zabezpečit proti výkalům nejen domácích mazlíčků. 

A voda v zahradě je samostatná kapitola. Otevřené vodní plochy jsou pro malé děti velmi nebezpečné a je nutné vše dobře naplánovat.


ZAHRADA S PEJSKEM

Malé plemeno - malí pejskové neovlivňují zahradu zásadním způsobem. Většinou tráví čas i v domě páníčka a rozhodně nejsou vykázáni ven do kotce nebo boudy přes zimu. Nejsou na ně kladeny velké nároky na ohlídání majetku, jako je tomu u velkých plemen.  Nevyběhají Vám dálnici podél plotu ... To vše hraje roli  a má vliv na plánování zahrady.

Velké plemeno - to je jiná liga :)  Záleží hodně na plemenu. Mastifové jsou klidní a zahradu neničí vyběhanými cestičkami (ale psi Vám očurají stromky a čuby pročůrají do trávníku 20 cm mrtvá kola), pastevečtí psi jsou temperamentnější a u těch už doporučujeme v zahradě počítat s "oběhovým" chodníčkem pro psa. Lítají kolem plotu a nic tam nemá šanci vyrůst. Border kolie, šeltie a podobná plemena ... to je kapitola sama o sobě ... pokud je máte, tak si na zahradě rovnou plánujte překážkovou dráhu.

Pokud chcete krásnou zahradu ... pes je velkou překážkou k dosažení Vašeho cíle, ale když se dobře navrhne a smíříte se s tím, že budete muset o zahradu více pečovat, tak to může fungovat. To je tvrdá realita i pro nás ... milovníky psů.